Türkiye’de satılan İsrail malları ve markaları tam liste 2023

Selamun Aleyküm [Selâmet Cevap], Bu mesajı sizlere, sitemizde yayınladığımız yeni bir dini içerik hakkında bilgi vermek için gönderiyoruz. [Türkiye’de satılan İsrail malları ve markaları tam liste 2023] başlıklı yazımızı sizler için hazırladık. Bu yazıda [boykot] hakkında detaylı bilgiler yer alıyor. Sizlerin, bu yazı hakkında düşüncelerini ve görüşlerini duymak istiyoruz. Ayrıca, sitemizde yer alan diğer dini içerikler hakkındaki düşüncelerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bu vesile ile sizlere, hayatınızın her alanında başarı ve mutluluklar diliyoruz. Allah'a emanet olun, [Selâmet Cevap]


İsrail dünya genelinde birçok ülkeye ürün ithal eden ve her kategoride üretim yapan bir ülkedir. İsrail’in ticaret yaptığı ülkelerden biri de Türkiye’dir. İsrail askeri güçlerinin Gazze’ye karşı işlediği savaş suçlarının ardından dünyanın birçok yerinde İsrail’e ait markalar boykot edilmeye başlandı. Türkiye’de de birçok kişi bu markaları öğrenip boykot etme istiyor. Dünya genelinde yayılan bu tür boykot çağrıları, uluslararası arenada İsrail hükümetinin katliamcı savaş politikalarını protesto etme amaçlıdır. Peki, İsrail markalı ürünler hangileridir? İsrail malları ve markaları nedir? İşte, Türkiye’de satılan İsrail malları ve markaları tam liste 2023…


 
Türkiye’de satılan İsrail malları ve markaları tam liste 2023
Türkiye’de satılan İsrail malları ve markaları tam liste 2023


Türkiye başta olmak üzere dünyanın neredeyse her yerinde İsrail menşeili markaların ürünleri satılmaktadır. İsrail’in Filistin’e karşı uyguladığı insanlık dışı savaş suçları dünyanın her yerinden tepkilerle karşılanıyor. Sokaklara dökülen insanlar İsrail’i protesto ediyor. 7 Ekim’den bu yana Gazze’de 2.360’ı çocuk olmak üzere 5.791 kişi İsrail tarafından öldürüldü.Türkiye’de satılan İsrail malları ve markaları tam liste 2023


İsrail’in bu kanlı eylemlerine karşı herkes kendince bir tepki göstermek istiyor bu tepkilerin başında da İsrail’e ait olan markaların ve malların protesto edilmesi geliyor. Özellikle son günlerde sosyal medyada çığ gibi büyüyen boykot hareketi dünyanın her yerine yayılmış durumda vatandaşlar İsrail’e ait olan ürünleri paylaşarak alınmamasına teşvik ediyorlar. Peki, Türkiye’de satılan İsrail malları ve markaları tam listesi nedir? İşte bu sorunun cevabı…Türkiye’de satılan İsrail malları ve markaları tam liste 2023
Temizlik sektörü: Air Wick, Ajax, Aldays, Alo, Ariel, Axe Calgon, Carrefour, Cif, Clear, Clit Bang, Colgate, Dettol, Dove, Elidor, Head & Shoulders, Ipana, Jhonsons Baby, Loreal, Lux, Max Factor, Nıvea, Omo, Oral-B, Palmolive, Pantene, Prima, Rejoıce, Prima, Protex, Rejoice, Rexona, Rinso, Sensodyne, Viecnetta, Vileda, Vanish, Vaseline, Veet.


Meyve suyu: Tropicana, Schweppes

Alkolsüz içecekler: Coca Cola, PEPSİ, Sprite, Fanta, Schweppes.

Çay: Lipton, Dilmah

Kahve: Nescafe, Tassimo


Giyim Sektörü: Tommy Hilfiger, Nike, Adidas, Polo, Ralph Lauren, Parizyen, Hugo Boss, Calvin Klein, Levi's, Timberland, Giorgio Armani, Lee.

Gıda, Fast Food Sektörü: Danone, Maggi, Jacobs, Banana, McDonald's, Burger King, Knorr, Calve.

Kozmetik: Estee Lauder, Clinique, MAC

Saat: Swatch, TAG Heuer

Parfüm: Calvin Klein, Dior, Chanel

Otomotiv: MAN, Iveco

Turistik seyahat: SunExpress, El Al


İsrail teknoloji firmaları: Checkpoint, Metacafe, Fixya, Twitrans, Headup, Jajah, N-tring.

İsrail’e desteğini açıklayan markalar: HP, Starbucks, Puma, Mc Donals, Nestle, Hardee's, Nike Lipton, Tide, Coca Cola, Burger King, Hyundai, IBM, L'Oreal, Subway.

Hilal Baldemir

Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim