En Güzel Anlamlı Hayırlı Cuma Mesajları

Selamun Aleyküm [Selâmet Cevap], Bu mesajı sizlere, sitemizde yayınladığımız yeni bir dini içerik hakkında bilgi vermek için gönderiyoruz. [En Güzel Anlamlı Hayırlı Cuma Mesajları] başlıklı yazımızı sizler için hazırladık. Bu yazıda [Cuma Mesajları] hakkında detaylı bilgiler yer alıyor. Sizlerin, bu yazı hakkında düşüncelerini ve görüşlerini duymak istiyoruz. Ayrıca, sitemizde yer alan diğer dini içerikler hakkındaki düşüncelerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bu vesile ile sizlere, hayatınızın her alanında başarı ve mutluluklar diliyoruz. Allah'a emanet olun, [Selâmet Cevap]
En Güzel Anlamlı Hayırlı Cuma Mesajları
En Güzel Anlamlı Hayırlı Cuma Mesajları


Cuma günü İslam aleminde önemli bir yere sahiptir. Cuma ile ilgili birçok hadis olmasının yanında; Müslümanların bayram günü olarak kabul edilen Cuma günü camilerde Cuma namazı kılınır, hutbeler okunur. Bilhassa müminler bugün için birbirlerine Cuma mesajları gönderirler. Hayırlı cumalar mesajı atmak istiyorsan; en güzel cuma mesajları, kısa cuma mesajları ve ayetli cuma mesajlarını bir araya getirdiğimiz en güzel cuma mesajı örneklerine göz atabilirsin.

En Güzel ve Anlamlı Cuma Mesajları
● Ettiğiniz her duanın sağlığınıza şifa, gözünüze nur, kalbinize huzur, ailenize ve sevdiklerinize huzur getirmesi dileğiyle. Hayırlı cumalar.
● Yüzünüzde cennet bahçelerinin gülleri, dilinizde bülbül isimleri, kalbinizde Allah sevgisi ve bu güzel günün bereketi üzerinize olsun. Hayırlı cumalar.
● Kalbiniz imanla, ruhunuz huzurla dolsun. Hepimize hayırlı olsun. Kurulan bağlar ne kopsun, ne de dostluklar unutulsun. CUMANIZ mübarek olsun…
● Rabbim, seni bugün dua edenlerden, her zaman şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Cennette dolaşanlardan eyle! Hayırlı cumalar.
● Allah’ım, adını dillerimizden ve kalplerimizden eksik etme. Bize de sevdiklerinden olmayı ve senin güzelliklerini görmeyi nasip eyle. Hayırlı cumalar…
● Melekler her daim dualarınız olsun. Kalbiniz açık, ilhamınız bol olsun. Sevgili Peygamberimiz şefaatçimiz olsun. Cumanız mübarek olsun.
● Tanrım! Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden sana ve Resulüne olan sevgiyi eksik etme. Dualarımızı kabul et, hayatımızı nurlandır. Amin. Hayırlı cumalar.
● Nefretin olduğu yerde sevgi, umutsuzluğun olduğu yerde umut, hüznün olduğu yerde neşe olsun. Hayırlı Cumalar…
● Dünyada bir olan bin olsun; evrende damla olan okyanus olsun. Bugün dua ettiğin her şey kabul olsun, amin! “Hayırlı Cumalar” dilerim.
● Kalbiniz imanla, ruhunuz huzurla dolsun. Hepimize hayırlı olsun. Kurulan bağlar ne kopsun, ne de dostluklar unutulsun. Cumanız mübarek olsun…
● Kapındaki kediye, pencerendeki kuşa sırtını dönme. Bu evrenin bizim olduğu kadar onların da olduğunu unutmayın. Cumanız mübarek olsun.
● Tüm kardeşlerimin Cuma’sı mübarek olsun… Allah herkese şifalı Cuma hayırları versin. Bu güzel günün gülümsemelerle bitmesi dileğiyle…
● Mübarek dinimizin seçtiği, yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan haftanın özel günü olan Cumanız mübarek olsun…

Cuma günü atacağın mesajlarla sevdiklerini mutlu edebilir, gün içinde onların yüzünde tebessüm yaratabilirsin. 

Kısa Cuma Mesajları
● Allah’tan bir dua gibi, Peygamber’den bir hediye gibi, mükâfatınız bol olsun! Hayırlı Cumalar…
● Dua Sevgidir, Dua Barıştır, Dua Umuttur. Mutlu, Huzurlu, Umutlu, Sevgi Dolu Hayırlı Cumalar…
● Her “Cuma” huzurdur, her sabah bir umuttur! Huzurunuz ve umudunuz ile her daim dualarınız kabul olsun. Hayırlı Cumalar…
● Allahım! Yüzümüzü güzelleştirdiğin gibi ahlakımızı da güzelleştir. İmanımızı tazele ve bizi yolundan ayırma! Amin. Hayırlı cumalar.
● Avuçlarınızda sakladığınız tüm dualarınızın kabul olmasını dilerim. Hayırlı cumalar.
● Bütün kapıların anahtarları kendinde olan Allah’ım, bizimle ilgili en iyi kapıyı aç. Amin. Hayırlı cumalar…
● Ey gecenin sahibi… Kudretinle gündüzü geceyle örttüğün gibi, rahmetinle hatalarımızı ve günahlarımızı ört… Hayırlı Cumalar!
● Her yeni gün, Allah’ın bize bahşettiği cennetin bir lütfudur. Her şey kesin tövbeye bağlıdır. Cumanız mübarek olsun…
● Ey Rabbimiz! Günlerimizi geleceğimize hazırla, ömrümüzü bereketli ve bağışlayıcı eyle! Hayırlı cumalar…
● Allah’ım, dilimizden ve kalbimizden adını eksik etme. Bize sevdikleriniz arasında olma ver. Hayırlı cumalar…

En Güzel ve Uzun Cuma Mesajları
● Yerin, göğün, mülkün ve her türlü hayrın sahibi Yüce Allah’ın, umudunuzu yitirdiğiniz anlarda sizin için yazdığı kaderin hayallerinizden daha güzel olduğunu size hatırlatacağı; gönlünüzce bir gün olmasını dilerim. Hayırlı cumalar.
● Peygamberimiz (sav)’in gül yüzlü nurunun şefaati, ümmetini selamlayan Allah’ın nuru ile üzerimize olsun. Hayırlı cumalar.
● Allahım… Ümidimi yitirdiğimde, yazdığın kaderin benim hayallerimden daha iyi olduğunu hatırlat bana. Hayırlı cumalar…
● Allahım! Biz sana gönüllerimizi açtık, sana yardım et, sen bağışla, yollarımızı güzel eyle. Cumanız mübarek olsun..
● Bugün her zamanki gibi bayram olsun, hüzünler sevince dönüşsün. Rabbim yaralarımızı sarsın, kalplerimizdeki maraziliği kaldırsın Şafii isminle. Cumanız mübarek olsun!
● Allah'ın! Sesimizi duysun, halimizi bilsin. Biz sana gönüllerimizi açtık, Sen yardım ediyorsun, Sen bağışlıyorsun, yollarımızı güzelleştiriyorsun. HAYIRLI CUMALAR…
● Gönülleriniz imanla, ruhunuz huzurla dolsun. Mutluluk hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar unutulur ne de dostlar. CUMANIZ mübarek olsun…
● Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde, Rabbim dualarımızı kabul eylesin… Rahmetinden mahrum etmesin inşallah… Cumamız mübarek olsun.

Cuma mesajlarını 

Ayetli Cuma Mesajları ve Dini Cuma Akşamı Mesajları
● Allah’ım bu musibetli günlerde tüm insanlara şifa ve sabır ver. Bizleri yeniden cuma saflarında buluşturmayı nasip eyle. Tüm islam aleminin cuması mübarek olsun.
● Allah bir kapıyı hikmetiyle kaparsa, diğerini rahmetiyle açar. Ya Rabbi bu mübarek Cuma gününde bize hayır kapılarını aç. Hayırlı Cumalar…
● Allah’ım, ezanla uyanan, kendisine gelen duayla huzura kavuşan, namazla kulluğunu idrak eden mümin olmayı nasip eyle Allah’ım. Amin! Hayırlı cumalar.
● Ey Rabbimiz! Bugün yapacağımız dualarımızı kabul eyle, bizleri Makam-ı Mahmud’a komşu olmaya lâyık olanlardan eyle. Mutlu cumalar…
● Hayırlı cumalar. Tanrım; Rahmetinin büyük lütfuyla bizi bağışla, bize merhamet eyle. Bize yol göster.
● Ya Rab; Bu mübarek Cuma gününün hürmetine, ne sıkıntımız olursa olsun hastalara şifa, borçlu kullarına edep ver Ya Rabbi. Biz kulların dualarını kabul eyle. Cuma gününüz aydın olsun.
● Cuma günü günah işlemeden huzur içinde geçerse, diğer günler de huzur içinde geçer. Allah Cumamızı ve dualarımızı kabul etsin.
● Rabbim tüm Peygamber Efendimiz ümmetine dünyada sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamayı, ahirette de Cennet bahçelerinde olmayı nasip etsin inşallah. Amin ve hayırlı cumalar.
● Rahman ve Bağışlayan Allah’ın adıyla, “Hamd, kuluna Kitabı indiren ve onda hiçbir haksızlığa izin vermeyen Allah’a mahsustur.” (Kehf, 18/1) Dualarınızın kabul olmasını dilerim.
● Kendisi için saklanan müjdeleri ve saadetleri kimse bilemez (Secde S. 17. Ayet). Rabbimin güzel sözü hepimize nasip olsun. Hayırlı cumalar.
● Allah’ın (cc) rahmeti, mağfireti ve bereketi üzerine olsun. Rabbim günümüzü hayırlara vesile eylesin, Cumamız mübarek olsun.
● Rabbim tüm Peygamber ümmetine dünyada sağlıklı, mutlu, huzurlu ve huzurlu bir hayat yaşamayı ve ahirette Cennet bahçelerinde olmayı nasip etsin. Amin ve Hayırlı Cumalar.
● Bugün ellerinizi her zamankinden daha fazla açın, melekler avucunuza güller koysun, kalbiniz şenlensin ve Cumanız mübarek olsun. Allah’ın bize bahşettiği en güzel günü tebrik ederim.
● Bu Cuma gününün hayrı üzerinize, geçmişinize rahmeti, evinizde bereketi, ahiretimize nuru, evimizin sıcaklığı üzerinize olsun. Neyse ki Cuma’ya ulaşan dualarımız var. Hayırlı cumalar…
● Hüzün kalbi göklere çıkarır ama en güzel duayı sahibine yapar. En güzel dualarda buluşmak dileğiyle… Bu mübarek Cuma gününün tüm müminler için hayırlara vesile olmasını dilerim…
● Af dilemekten çekinmeyin. Hiçbir günah Allah’ın rahmetinden daha büyük değildir. Hayırlı cumalar. Selam ve dua ile.
● Tanrım! Gönlümün tesbihine umut tesbihleri dizdin. Her aldığımda ve Senin Rahmetine sığındığımda af diliyorum. Sen affedersin, affetmeyi seversin. Bize de eyle af! Cumanız mübarek olsun…
● Cuma günü ikindi namazında ve gün batımında “La ilahe illa ente ya hannanü yamennanu ya bedias semaavati vel erdi ya zel celali vel ikram” duasını okuyana Allah sevap verir.
● Ya Rabbi, cennetin güzel kokularını koklamayı ve nimetlerinden istifade etmeyi nasip eyle. Ateşin kokusunu duymamıza izin verme. Amin, hayırlı cumalar dilerim.
● Hayat katılsın hayatınıza, esintiler dolsun yüreğinize. Bu mübarek günde melekler dört bir yanda titrer… Derdine deva, gönlüne iman..! Hayırlı cumalar.
● Rabbim seni sevginle dolu kalplerle buluşturmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle, amin. Hayırlı cumalar.
● Huzurla ve güvenle yenen kuru ekmek, endişeyle yenen baldan daha tatlıdır. Namuslu bir çadırda yaşamak, ahlaksızlık malikanesinde yaşamaktan daha hoştur. CUMANIZ mübarek olsun
● Güzellikler sizi aydınlatsın, yüzünüzden ve kalbinizden gülümsemeniz eksik olmasın. Rabbim seni ve tabii ki bizi sevdiği kullarından eylesin. Hayırlı cumalar.
● Tanrım! Gönüllere ferahlık veren efsanevi rahmetinle günahlarımızı bağışla. Amin, Tüm Müslümanların Cuması Mübarek Olsun. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlıklı günler dilerim.
● Allah’ım dualarımızı kabul eyle. Amin, Cumamız mübarek olsun.
● Allah’ın Resulü her gün evinize girsin ve melekler dualarınıza âmin desin! Dualarda buluşmak dileğiyle, hayırlı cumalar.
● Selamına selâm gönderdim Mevla, önümüzdeki cuma cümlemizin temennisini ilet.
● Allah bir kapıyı hikmetiyle kaparsa, diğerini rahmetiyle açar. Ya Rabbi bu mübarek Cuma hürmetine bize hayırlı kapılar aç. Amin. Hayırlı cumalar.
● Tüm din kardeşlerimin cuması mübarek olsun… Allah herkese şifa versin, bu güzel günün gülümsemelerle son bulması dileğiyle…
● Bu dünya geçicidir güvenme giden gelmez gelen durmaz Allah sevgisi gönülden çıkmaz gönlün cennet olsun hayırlı cumalar…
● Allah’tan bir dua gibi, Peygamber’den bir hediye gibi sevabın bol olsun! Cumanız mübarek olsun.
● Umutsuz Gün Gelmez; Gül açar, bülbül öter… Hayırlı Cumalar.
● İnsan; geçmişe hasret, geleceğe hasret, yaşadığı andan şikayetçi… Allah bizi şikayet edenlerden değil, şükredenlerden eylesin. HAYIRLI cumalar…
● Tüm islam aleminin cuması mübarek olsun. Rahman ve Rahim olan Rabbime her zaman şükrediyorum. Hz. Peygamberimizin (SAV) nurundan ve şefaatinden ayırmasın ve dualarımızı kabul etsin.
● İmkanların bittiği yerde inanç vardır. Senin derdin ne kadar büyük olursa olsun, senin derdinden daha büyük Allah vardır. Cumanız mübarek olsun.
● Ümmetini Allah’ın nuruyla selamlayan Peygamberimizin (sav) gül yüzlü nurunun şefaati üzerinize olsun.
● Allah’tan bir dua gibi, Peygamber’den bir hediye gibi sevabın bol olsun! Cumanız mübarek olsun.
● Gönlünüzden geçen tüm dualar dilinizden amin olarak dökülsün inşallah. Cumanız Mübarek Olsun
● Mevlana der ki; Dua edecek güzel bir kalbin yoksa, iyi kalpli insanlardan dua iste. Hayırlı cumalar…
● Dualarınızda ve inançlarınızda samimiyet varsa, belalar da samimidir ve gitmeye niyet eder. Hayırlı cumalar.
● Ümmetimin bayramları arasında Cuma gününden daha kıymetli bir bayram yoktur ve o gün kılınan iki rekat namaz, Cuma hariç bin rekattan daha kıymetlidir. (Hadis-i Şerif, Buhari)

Etkileyici ve anlamlı cuma mesajları  

En İyi Deneyim İçin Selâmet Cevap Cuma Mesajları Resimli 33’i indirin.
  

Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim