AMAN ALLAH'IM! CENNET NASIL BİR YER BÖYLE?


Selamün Aleyküm Hikmet Fevzi Bereket , Burada
PEYGAMBERİMİZİN sav CENNETTE GÖRDÜKLERİNİ DUYDUĞUNUZDA TÜYLERİNİZ DİKEN DİKEN OLACAK VE DUYGULANACAKSINIZ.
İŞTE CENNET HAYATI.

KAYNAKLAR;
Sahabe-i kiramdan Ebu Said el-Hudrî (r.a.) Allah Resulünün şöyle buyurduğunu rivayet etmiştir: Yüce Allah cennet ehline, “Ey cennet ehli!” diye seslenir. Onlar da, “Buyur ya Rabbi, emrini yerine getirmekle mesut oluruz” derler. Yüce Allah, “Size verilen bu nimetlerden razı mısınız?” der. Cennet ehli, “Nasıl razı olmayalım ki, sen bize yaratıklarından hiçbirine vermediğin nimetleri verdin” derler. Cenab-ı Hak, “Size bundan daha faziletlisini vereyim mi?” buyurur. Onlar, “Ey Rabbimiz, bundan daha üstün ne olabilir?” derler. Bunun üzerine Cenab-ı Hak, “Rızamdır. Sizden razı olacağım ve bundan sonra ebedi olarak da size gazap etmeyeceğim” buyurur. (Buhari, Rikak, 50)

“…Koç yatırılır ve kesilir. Eğer Allah, Cennet ahâlisinin yaşamasına hükmetmemiş olsaydı, sevinç ve mutlulukların(ın şiddetin)den ölürlerdi. Cehennem ahâlisinin de orada ebedî kalmasına hükmetmemiş olsaydı onlar da üzüntü (ve keder)lerinden ölürlerdi.” (Tirmizî, Tefsîr, 19/3156)

"Şübhesiz cennette yüz derece vardır. Allah onları Allah yo­lunda mücâhede edenler için hazırlamıştır. İki derece arasındaki uzak­lık, gökle yer arasındaki uzaklık gibidir. Siz Allah'tan (cennet) istemek dilediğinizde, O'ndan Firdevs'i isteyin! Çünkü o, cennetin en ortası ve en yücesidir" (Buhari, Cihad, 4)

Cennetteki her evde bu ağacın bir dalı mevcuttur (İbn Kesir, Tefsîru'l-Kur'ani'l-Azîm, İstanbul 1985, IV, 376-378)

“Cennette, cennetliklerin her hafta gittikleri bir çarşı vardır. Orada, yüzlerine ve elbiselerine cennet kokuları üfleyen bir kuzey rüzgârı eser ve böylece güzellikleri daha da artar. Eskisinden daha güzel ve yakışıklı olarak eşlerinin yanına döndükleri zaman, aileleri onlara:
- Vallahi güzelliğinize güzellik katılmış, derler. Onlar da:
- Vallahi yanınızdan ayrılalı beri siz de daha bir güzel olmuşsunuz, derler.” (Müslim, Cennet 13)
CENNETTE YENİLECEK İLK YEMEK : Müslim, Hayz 34, (3l5)

Tüm inanan insanların en çok merak ettiği yerlerin başında geliyor Cennet. Hakkında sorulan o kadar çok soru var ki.
Cennette kaç yaşında olacağız? Dünyadaki sevdiklerimizle beraber mi olacağız? 
Peki ya bizleri yaratan yüce Allah C.C ?
 İşte tüm bu soruların ve daha fazlasının cevaplarını miraç gecesi cenneti görmüş olan peygamberimiz sav bir bir anlattı bizler için.
Tüylerinizi diken diken edecek videoya hazırsanız. Başlayalım.
AMAN ALLAH'IM! CENNET NASIL BİR YER BÖYLE?
- Tuncer Gizem Avcısı

Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim