Halil Konakçı kimdir, nereli? Halil Konakçı kaç yaşında? Halil Konakçı ne yaptı, ne dedi? Neden gündemde?

Selamün Aleyküm Hikmet Fevzi Bereket , Burada
Sosyal medyada yayınlanan vaazlarıyla sürekli gündemde olan İmam Halil Konakçı tekrardan gündem oldu. Peki Halil Konakçı kimdir? İmam Halil Konakçı kimdir? Halil Konakçı aslen nereli, kaç yaşında? Halil Konakçı ne yaptı, ne dedi? İmam Halil Konakçı neden gündemde? İmam Halil Konakçı ne iş yapıyor, görevi ne? İmam Halil Konakçı nerede görevli, işi ne? İmam Halil Konakçı nerelerde görev yaptı, ne mezunu? İmam Halil Konakçı kimden eğitim aldı, imamı hocası kim? İşte İmam Halil Konakçı hakkında merak edilen detaylar..Sosyal medyada yayınlanan vaazlarıyla sürekli gündemde olan İmam Halil Konakçı tekrardan gündem oldu.

Peki Halil Konakçı kimdir? İmam Halil Konakçı kimdir? Halil Konakçı aslen nereli, kaç yaşında? Halil Konakçı ne yaptı, ne dedi? İmam Halil Konakçı neden gündemde? İmam Halil Konakçı ne iş yapıyor, görevi ne? İmam Halil Konakçı nerede görevli, işi ne? İmam Halil Konakçı nerelerde görev yaptı, ne mezunu? İmam Halil Konakçı kimden eğitim aldı, imamı hocası kim?

İşte İmam Halil Konakçı hakkında merak edilen detaylar..

HALİL KONAKÇI HOCA KİMDİR?
İmam Hatip Halil Konakçı İzmir'de dünyaya geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda imam-hatip görevini yürütmektedir.

Sosyal medya platformlarında oldukça popüler olan Konakçı, milli değerler ve dini değerlere dair açıklamalarıyla dikkat çekiyor.

Halil Konakçı Ankara Melike Hatun Camii İmamıdır. Halil Konakçı son zamanlarda yaptığı açıklama ve yorumları ile gündeme geliyor.HALİL KONAKÇI HOCA KİMDİR?
İmam Hatip Halil Konakçı İzmir'de dünyaya geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda imam-hatip görevini yürütmektedir.

Sosyal medya platformlarında oldukça popüler olan Konakçı, milli değerler ve dini değerlere dair açıklamalarıyla dikkat çekiyor.

Halil Konakçı Ankara Melike Hatun Camii İmamıdır. Halil Konakçı son zamanlarda yaptığı açıklama ve yorumları ile gündeme geliyor.

Daha önce hilafet çağrısıyla gündeme gelen Halil Konakçı'nın son yayınlanan videosu sosyal medayada oldukça fazla tartışıldı.


Halil Konakçı neden gündem oldu?
Halil Konakçı daha önce hilafet makamının geri getirilmesini talep etmişti. Halil Konakçı son olarak kadın erkek eşitliği ve kadınların açık giyinmesine dair sözleri ile gündeme geldi.

Videoda Konakçı şunları söylüyor:

Halil Konakçı'nın sosyal medyada gündem olmasının nedeni, Sezen Aksu'nun şarkısına yönelik tepkisini dile getirmesidir.

Konakçı, TBMM kararıyla kaldırılan hilafete işaret ederek "Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslam adına istiyoruz. Söyleyin bana İslam’ın merkezi neresi? İslam’ın söz sahibi, makamı kim? Anladınız mı şimdi niye kaldırdılar, niye lağvettiler o makamı 100 yıl önce? Çıksın bir şarkıcı parçası Adem Aleyhisselam’a ‘cahil’ diyebilsin diye bu makamı kaldırdılar." ifadelerini kullanmıştır.
Öte yandan kadınlar hakkında kullandığı "Namazını kıldırt hanımına, başını örttür. Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. 100 yıl önce dedelerimizin yatak odasında göremediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda plajda görüyoruz. Neden? Bu kadınların başında yok mu adamları abileri babaları kocaları? Geçtim helali haramı hadi buna inanmıyorsun. Tamam ateistsin, imanın zayıf... Ya hiç mi kıskanmıyorsun lan? Kızın, karın öyle sokağa çıkarken, video paylaşırken hiç mi vicdanın sızlamıyor? Benim aklım bu işi almıyor. Allah sonumuzu hayretsin." ifadelerle dikkat çeken Konakçı, gündemde deprem etkisi yarattı.
Halil konakci yalnız değildir
Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim