İslami Rüya Tabirleri(A) A harfi ile başlayan rüyalar

 

İslami Rüya Tabirleri(A) A harfi ile başlayan rüyalar

Rüyasinda azap çektigini görmek,büyük bir rahata kavusmakla tabir olunur.Azap çekme rüyasi,cehennem konusunda daha açik gösterilmistir.


Rüyada azarlanmak kisinin anne-baba,amca veya hocasi gibi büyüklerinden görecegi maddi ve manevi destege yorumlanir.


Rüyada azarlamış olmak, şahıs için yüksek beklentiler içinde olduğu bir iş ile ilgili kötü havadisler alım yapması veya çalışanlarının iş mevzusunda istediği performansı göstermiş olmaması sebebi ile oluşmuş olacak asap bozukluğuna, gerginliğe delalet eder. Kendini huzursuz eden ya da söylediklerini yapmayan şahıslara karşı çetin tutumlarda bulunmuş olan rüyayı gören kişinin aşkın otoriter görünümü, insanların kendisiyle haberleşme kurmalarının önüne geçtiği gibi, antipatik ve korkulan birisi gibi görünmüş olmasına de yol açmayı başarır. Gerginlik içinde geçecek günlerde şahsın daha ağır olması gerektiğini hatırlatmış olan rüya, akrabaya karşı şefkatle yaklaşmış olmanın ehemmiyetini de hatırlatır. Azarlamış olmak aşkın asabiyetin şahsa sonradan getirdiği pişmanlıklara ve geri alım yapılması olanaksız yanlış hareketlere sebep olabileceğinin de önemini vurgular.Rüyada Çocuğunu Azarlamak

Rüyayı gören kişinin kendisi üstünde epeydir sürüp giden baskıdan feraha ermek için son derece büyük bir özverite bulunmuş olacağına ve hürriyetini sahip olmak için büyük uğraşlar vereceğini delalet eder. Şahsın amaçlarına gözünü kırpmış olmadan ilerlemiş olmak için her şeyi yapabilecek kadar hırs içinde olduğuna, akideleri yönünde ölümü bile göze alacak kadar konsantre olan ruh haline de delalet eder. Çocuğunu azarlamış olmak sevilmiş olan bir kişiyi hata bir yoldan çevirmiş olmak, bahse konu olan insanla hakikatleri izah etmek biçiminde de tabir edilir.


Rüyada Çalışanlarını Azarlamak

Şahsın ara sıra kısımsızlık özelliğini yitireceğini ve dolayısıyla çevresindeki kimselerce kafa karışıklığına sebep olduğunu, aşkın uç hareketlerde bulunduğu dakikalarda haberleşme mevzusunda da problemler yaşandığını delalet eder. Rüyayı gören kişinin kimi kararları hiç muhakeme etmeden almış olduğunu ve aile büyüklerine danışmış olması lazım olan mevzuları da kendi kendine çareye kavuşturmak için uğraştığını, kendi kendine idare etmeye çalışmış olup, kuvvet gösterisi yapmış olmak uğruna birçok olanağı riskli bir duruma attığını da tabir eder.Rüyada Azarlamış olmanın Psikolojik Yorumu

Şişkin bir ego, avantaj hissiyatı ve öbür kişileri küçümsemiş olmak, her şeyi daha güzel bildiğini zannetmek biçiminde yorumlanabilir. Umumilikle şahsın kendini öncü olmak suretiyle gördüğünü ve ara sıra kurtarıcı olmak suretiyle doğmuş olduğuna inanmış olacak biçimde psikolojik bozukluklar yaşadığını da gösterir.


Rüyada azarlanmak kisinin anne-baba,amca veya hocasi gibi büyüklerinden görecegi maddi ve manevi destege yorumlanir.


Rüyasında hayvan azat etmek,büyük sıkıntıdan kurtulmak olarak yorumlanır.Rüyada azad etmek,kurbana delalet eder.Rüyada kendisini azad ettigini gören kimse,kurban keser.Hanimini azad ettigini gören kimse ise,onu bosar.Bir köle rüyada azad edildigini görse,o kölenin veya efendisinin öleceginden korkulur.Azad eden kimsenin mülk ve tasarrufundan çikmaga azadlik denir.Rüyada azad olunan kimse hasta olursa,ölür.Rüyada azad olan kimse günahkarsa,tevbe eder.Kafir ise,Müslüman olur ve Allah (C.C.) onu cehennem atesine haram kilar.Hür bir kimse rüyada azad edildigini görse ve kendisi de borçlu ise Allah (C.C.) o borcu ödemeye kolaylik halk eder.
Biri tarafından azadedilmek borçtan kurtulmaya,kurban kesmeye,Köle azad etmek borç bağışlamaya,Köle olduğunu ve azad edildiğini görmek emekli olmaya veya amirinin ölmesine delalet eder.

Rüyasinda azgin bir hayvanin saldirisina ugradigini görmek,uyanikliginda büyük bir tehlike ile karsilasacagina delalet eder.Azgin bir hayvan tarafindan kovalandigini görmek,düsmanlarinin kendi etrafinda pusu kurduklarina ve kendisini mahvetmek için firsat kolladiklarina delalet eder.Azgin bir hayvan görmek siddete yorumlanir.Rüyasinda azgin bir hayvanin saldirisina ugradigini görmek,düsmanlarinin kendisine yaptirmak istedikleri sey için ona baski yaptiklarina delildir.Azgin bir hayvanin önünden kaçip kurtulmak,düsmanindan kurtulacagina yorumlanir.
Rüyada azgın bir ata bindiğini gören kimse, bir günah işler veya atın verdiği zorluğa göre bir sorun ve korku yaşar. Bazende bu rüyanın tevilinde at, şahsın heva ve arzusuna işarettir. Şayet rüyadaki at beyazla karmaşık kara ise tevili daha vahimdir. Yalnız atın kanatları var olup gökyüzünde uçuyorsa, yolculuğa, din ve dünya işlerinde şerefli olmaya delalet eder.Alaca at şöhrettir. Kara at, mala, efendiliğe ve yolculukta izzete, kırmızı at üzüntüye, öbür bir tabirde ise; kırmızı at meleklerin atlarının rengi olması sebebiyle yardım olunmaya delalettir.Bir tabirde; rüyada hanende bir atın öldüğünü görmek, rüyayı gören kişinin helak olmasına, alnı ak binit aygıtları tamam olan bir at ve kendinin üstünde süvari kıyafeti olduğunu gören kimse, saltanat ve izzete, güzel anılmaya, huzur hayata ve hasımlarından emniyette olmaya delalet eder, denilmiştir. Kırmızı ve kara renk arasındaki at mücadele için daha uygun ve daha kuvvetlidir.Rüyada kırmızı ile kara arasında olan at görmek izzet ve mertebeye bir tabire göre ise, zengin bayana delalet eder.Fars atı şeref ve hastalıktır. Rüyada bir ata bindiğini, atın hızla koşmuş olarak ter saçması, rüyayı gören kişinin hevasına doğal olduğuna ve günah işlediğine delalettir. Zira tevilde koşmuş olmaktan ötürü terlemek, günah yolda harcamış olma yapmaktır


Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim