Her Sabah Okunacak Dua

Selamünaleyküm
Bu bir sığınma ve yalvarma duasıdır. Büyükler devamlı bu dualara sarılmışlardır. Çünkü Peygamberimiz’in yapmış olduğu dualar çok zaman bu tür dualardı. Halik’ ın yüceliğini ele alarak yalvarmak, arzuya en yakın bir vasıtadır. Bilhassa sabahleyin yan ölüm sayılan uykudan kalkınca, bu duaya devam etmek veya birkaç defa okumak ne kadar uygun bir harekettir.
Her Sabah Okunacak Dua
Türkçe Okunuşu:
Allâhumme yâ mâlike rikâbel avâlimi ecmaîn. Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minezzâlimîn. Rabbi, edriknî birahmetike yâ Erhamerrâhimîn, ve neccinî minel ğammi yâ münciyel mü’minîn. Ve ferric ğammi yâ müferricel mekrûbîn.
Türkçe Meâli:
“Ey bütün âlemin gözetleyicisi olan Allah’ım. İlahlar yok, ancak Sen varsın. Seni noksan sıfatlardan uzak kılarım. Çünkü ben zalimlerden oldum. Rabbim, beni rahmetine ulaştır, çünkü Sen merhamet edicilerin en merhametlisisin. Ve beni üzüntülerden kurtar, ey inananları kurtaran, ey üzüntüleri feraha çeviren Allah’ım.”
kaynak:https://bayramfm.com.tr/

Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim