Cuma namazı saat kaçta 18 Şubat? İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa il il cuma namazı vakti

Selamünaleyküm
Cuma namazı vakti il il bu hafta saat kaçta? Diyanet 81 il namaz vaktini yayımlıyor. Cemaat ile eda edilen cuma, öğle namazı ile kılınıyor. İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere il ve ilçelerde bugün cuma namazı saat kaçta kılınacak?
Cuma namazı saat kaçta 18 Şubat? İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa il il cuma namazı vakti

Diyanet, il ve ilçelerin cuma namazı vaktini paylaşıyor. Bu hafta İstanbul'da cuma 13:23'te, Ankara'da 13:08'de ve İzmir'de de 13:30'da kılınacak. İşte, 18 Şubat Cuma namazı saatleri.....
CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA 18

İstanbul - 13:23

Ankara - 13:08

İzmir - 13:30

Bursa - 13:23

Adana - 12:58


CUMA NAMAZI KAÇ REKAT, NASIL KILINIR? 

Cuma namazının farzı iki rekâttır. Bunun yanında farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât da sünneti vardır (Kâsânî, Bedâî’, I, 269).İmam Ebû Yusuf’a ve İmam Muhammed’e göre ise farzdan sonra kılınacak sünnet bir selamla dört ve bir selamla iki rekât olmak üzere toplam altı rekâttır. Bu görüşün Hz. Ali’den rivayet edildiği nakledilmektedir.

Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim