Yol rehberi


Yol rehberi


"Sana ölüm gelip çatıncaya kadar da Rabbine ibadet el." (Hicr Süresi, 99)


* * *


HADİS-İ ŞERİFLER


“Allahümme ya musarrife'l-kulüb, sarrifkulübenâ ila tâatik" (Ey kalbleri evirip çeviren, kalblerimizi ibadet ü tâat sevdasına çevir!)


"İhsan, görüyormuşçasına senin, Allah'a ibadet etmendir; sen O'nu görmesen de, O seni görüyordur.”


Namaz kılarken, kaynayan bir tencere gibi ses çıkarırdr; ağlayıp gözyaşı döktüğü zaman O'nu görüp dinleyenleri rikkate sevk ederdi. Bazen günlerce oruç tutar “savm-1 visal” yapardı. Bazen sabaha kadar namaz kılar ve ayakları şişerdi. Hatta Hz. Âişe Validemiz, bu tehâlükü çok görerek, "Gelmiş geçmiş günahları affolan sen, niçin bu kadar kendini yoruyorsun?” diye sormuş, O da: “Allah'a şükreden bir kul olmayayım mı?” cevabını vermişti.


* * *


Yol Rehberim -2

Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim