İslami cevaplar|islami siteler|islami sorular

 yazarı: Ahmet67

İslami Soru Cevap   1.https://sorularlaislamiyet.com/

İslamiyet hakkında her türlü sorularınızı sorabilir, üyelerimizin sorduğu 150.000'den fazla sorudan siz de cevabınızı bulabilirsiniz.

2.http://m.dinimizislam.com/


3.https://islamqa.info/tr


4.https://fetvameclisi.com/islami-sorular5.https://www.ilmedavet.com/

Amacımız İman hakikatlerini ve Kur’an’ın düsturlarını yine Kur'an ve Sünnet ışığında muhtaç gönüllere ulaştırmak ve bu vesile ile Rabbimizin rızasını kazanmaktır.


"Sizden; hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten sakındıran bir topluluk bulunsun. Kurtuluşa erenler işte bunlardır”


(Al-i İmran Suresi, 104)


6.https://ehlisunnetinanci.com/7.http://www.sorularlaevrim.com/

Tarlaya atılan bir buğday tanesinin sekiz-dokuz ayda olgunluğa ulaşması, göz önündeki bir yumurtadan 21 günde bir civcivin çıkması, tek hücreden ibaret bir yaratık olarak varlık âlemine ayak basan insanın zaman nehrinde belirli bir olgunluğa ulaşması, düşünenlerin âlemini, geçmişte olduğu gibi şimdi de meşgul etmektedir. Yani müşahede edilen ve tekâmül (belirli bir nev’in kendi içinde olgunluğa ulaşması) kanununa tâbi tutulan bu değişikliklerin sırrı nedir? Geçmişten günümüze bu farklılaşmaların hududu ne olmuştur? Yoksa bütün mevcudat sınırsız ve tamamen tesadüfi bir değişikliğe mi maruz kalmıştır? Yani bir tavuk kümesi bile belirli bir maksat ve gayeye göre plânlanıp inşa edilirken, âlemdeki bütün varlıkların gerek kendi bünyelerinde gerekse çevreleriyle kendileri arasında görülen mükemmel düzen ve ölçülü yapılışları, bir tavuk kümesinin dahi ortaya çıkmasında iş gördüğü kabul edilmeyen tesadüf ve şuursuz tabiatın eseri midir?

8.http://www.resulullah.org/

Öncelikle, O En Büyük Muallim olan Efendimiz Hz. Muhammed Aleyhissalatu vesselama ümmet eden Cenab-ı Mün'im-i Kerimimize hadd ve hesaba gelmez hamd-u senalar olsun.


9.https://kuran-ikerim.org/

Sitemizin esas gayesi; dinimizin ana kaynağı olan yüce kitabımız Kur'an-ı Azimüşşanı okumak, iman etmek ve anlamak yolunda çaba sarfeden ziyaretçilerimize kaynak sunmaktır. Bu gaye çerçevesinde güvenilir tefsir ve mealler başta olmak üzere geniş bir kaynak arşivi istifadenize sunulmuştur. Diğer tarafdan Kur'an'a olan imanımızı kuvvetlendirmek için Kur'an eksenli metinler, makaleler, soru-cevaplar ve yüksek kalitede hazırlamış olduğumuz videoları sitemize ekledik.10.https://www.binbirhatim.com/

Bu site bir Feyyaz bilişim hizmetidir.

Bu sitedeki genel gayemiz, evrad ve ezkar okuyan mü'minleri bir araya toplayarak geniş bir hasenat havuzundan herkesin manevi istifade ve istifazasına medar olacak bir sistem oluşturmaktır.

Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim