RÜYADA İFTAR YAPMAK
Bir kimse rüyasında iftar vaktinde orucunu açıp iftar ettiğini görmesi, gam ve kederden kurtulacağına ve bol rızka kavuşacağına tabir edilir. Rüyanızda oruçlu olup ve iftar edip orucunu açtığını görmesi, o kimsenin yaşadığı süre içinde hastalık görmeyeceğine, hasta olan bir kimse için ise bu rüyaya her yönden göreceğine yorumlanır. Borçlu olan bir kimse Ramazan ayı haricinde oruç tuttuğunu ve iftar ettiğini görse, borcunu öder, hasta ise şifa bulur ve sıkıntıdan kurtulur. Rüyada oruç tutup sonra vaktinde iftar ettiğini görmek, dünyada hayır rızık bulur, kederden uzaklaşır. Vaktinin dışında iftar ettiğini görmek, dedikodu yapmaya, insanlar hakkında konuşmaya, yalan sözler söylemeye ve hastalığa işarettir. Oruçlu bir insanın iftar ettiğini görmek, hasta olmasına ya da seyahate çıkmasına tabir edilir. Bazı yorumculara göre, iftar ettiğini gören, bir Müslüman hakkında ileri geri konuşur. Rüyada unutup iftar ettiğini gören, rızık ve sıhhate erişir. Bir kimse rüyada oruçtan sonra iftar sofrasına oturduğunu görmesi mutluluğa erişeceğine, dindar bir kişinin her gün oruç tuttuğunu görmesi, günahlardan arınmaya, rüyada iftar ettiğini görmek, aileden birinin vefat edeceğine ya da günaha gireceğine yorumlanmaktadır.Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim