NAZAR BONCUĞU TAKMAK ÇOK TEHLİKELİDİR..!! .(Hadis Kaynaklı)


Rasulüllah Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem ) “Kim nazarlık takarsa ALLAH onun işini tamama erdirmesin” (Ahmet b. Hanbel, Müsned, IV, 154) buyurmuştur.


Diğer bir hadiste ise nazarlık takan ve nazarlığa koruyucu etki atfeden kimsenin ALLAH’a ortak koşmuş olacağını ifade edilmiştir (Ahmed b. Hanbel, Müsned, IV, 156).

Nazardan korunmak için böyle hurafeleri terk edip Peygamber Efendimiz ( sallallahu aleyhi ve sellem )’in öğrettiği duaları yapmak gerekir (Buhari, Tıb 37; Tirmizi, Tıb 16; İbn Mace, Tıb 32; bkz. Tecrid-i Sarih Tercemesi, 12/90).

Bu çerçevede felak ve nas sureleri yanında Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve sellem )’in torunlarına yaptığı şu dua da okunmalıdır: “Her türlü şeytan ve zehirli hayvanlardan ve bütün kem gözlerden ALLAH’ın eksiksiz kelimelerine sığınırım” (İbn Mace, Tıb 36).

NAZAR BONCUĞU; KENDİSİNE FAYDASI OLMAYAN BİR TAŞ PARÇASIDIR..! FAYDASI OLMAYAN BİR TAŞ PARÇASI SİZİ NASIL NAZARDAN KORUSUN ???
BATIL İNANCI PAYLAŞIP HERKES BİLSİN ARTIK..!!!

Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim