ÜSTAD BEDİÜZZAMANIN VEFATININ SENE İ DEVRİYESİ (23 Mart 1960)

Yirminci asrın müceddidi, alem ı İslamın medarı iftiharı, Bitlis ilimizin mahiyetini şereflendiren, Hizanımızı dünyaya tanıtan ve Nursu muzu ebedileştiren hemşehrimizi minnetle yad ediyoruz. Bu vesile ile  üstadımızın vefatının 60. Sene-i Devriyesini idrak eder yolunu yol edinip takip etmeyi Allah dan dilerim. Bediüzzaman Said-i  Nursî Hazretlerini Rahmet Ve Minnetle yad ediyoruz.
 Selam dua ile...

إن الأستاذ بديع الزمان قبل ستين سنة قد توفي في مثل هذ اليوم 23 مارت 1960 فى بلدة رحى وذهب من حياة الفانى الى دار البقاء بسرور ونرجو من الله تعالى ان يسهل لنا ان نمشي فى طريقه ونستفيد من فيوضاته وعلمه اللهم لا تحرمنا من اجره ولا تفتنا بعده واغفر لنا وله واعلن حزننا لجميع طلبة رسائل النور واهل المدرسة

    Bundan 60 yıl önce bugün gibi 23 Mart 1960'ta Urfa'da Üstad Bediüzzaman Said Nursi fani dünyadan daru-l bekaya sevinçle gitmiştir. Yüce Allah'tan O'nun yolunda yürümeyi, O'nun ilminden ve fuyudatından istifade etmeyi temenni ederiz. 

    Ey Rabbimiz! Bizi O'nun hayrından mahrum etme. Bizi fitneye götürme. Bize mağfiret eyle. Bütün Risale-i Nur talebelerine ve medrese ehline üzüntülerimizi bildiririz.

Berya 60 sal ewil de wek îro 23 adar ê sala 1960 de Bedîuzzeman Seîd Nursî di Urfa yê de ji dinyaya fanî bi havayek kêfxweşî çu bal darul beqayê.Em ji Xweda Teala meşya di rêça wî de û îstîfade kirin a ji ilim û fuyudatê wi hêvî dikin.
Hey Rebbê me tu me ji xêra wî mehrum nekî. Tu me nebe fitnê û me meğfîretê bike. Em tim ji bo şagirtên rîsale'ê nur û ehlên medresan re xemgîniya xwe dene zanîn.
  Bi selav û duâyan

Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim