Nikaha başlarken okunacak dua arapça

nikahtan sonra okunacak dua, nikah duası arapça kısa, ismailağa nikah duası, tevbe nikah duası, nikah ayeti ve hadisi arapça, nikah duası imam hatip, nikah duası hangi surede, nikah nasıl kıyılır
NİKÂH DUASI (Başlarken)
اَلْحَمْدُ ِللهِ الَّذِى زَوَّجَ اْلاَرْوَاحَ بِاْلاَشْبَاحِ وَاَحَلَّ النِّكَاحَ وَحَرَّمَ السِّفَاحَ ﴿﴾ وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلٰى رَسُولِنَا مُحَمَّدِنِ الَّذِى بَيَّنَ الْحَرامَ وَالْمُبَاحَ ﴿﴾ وَعَلٰى اٰلِهِ وَاَصْحَابِهِ الَّذِينَ هُمْ اَهْلُ الصَّلاَحِ وَالْفَلاَحِ ﴿﴾ اَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطانِ الرَّجِيمِ بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ.

وَاَنْكِحُوا اْلاَيَامىٰ مِنْكُمْ وَالصَّالِحِينَ مِنْ عِبَادِكُمْ وَاِمَائِكُمْ اِنْ يَكُونُوا فُقَرَآءَ يُغْنِهِمُ اللهُ مِنْ فَضْلِهِ وَاللهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ ﴿﴾ صَدَقَ اللهُ الْعَظِيمُ. وَقاَلَ رَسُولُ اللهِ (صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ):

اَلنِّكاَحُ سُنَّتِى فَمَنْ رَغِبَ عَنْ سُنَّتِى فَلَيْسَ مِنِّى


Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim