SIKINTILARDAN KURTARAN ZİKİR!

SIKINTILARDAN KURTARAN ZİKİR!!!
Cebrail aleyhisselam, Yakub aleyhisselamın yanına indi ve: "Rabbine yalvar" dedi. Yakub aleyhisselam: "Ey Cibril, Nasıl niyaz edeyim?" diye sorunca, şöyle söyle diyerek karşılık verdi: 
يا كثير الخير يا دائم المعروف
"YA KESİRA'L-HAYR, YA DAİME'L-MA'RUF"
Manası: Ey hayrı bol olan, ey iyiliği daimi olan (ALLAHım)! 
Nihayet ALLAH Ona şöyle vahyetti: "Sen Bana öyle bir dua ettin ki, çocukların ölmüş olsalardı bile, onları (bu duana karşılık olarak) senin için diriltirdim." (Kaynak: İbni Ebi'd-dünya, El-ferac ba'de'ş-şiddeh; 46)
------------
İnşaallah sıkıntıda olan kardeşlerime faydası olur. Ayrıca "sıkıntılı zamanda duasının kabulünü isteyenler genişlikte duayı bol yapsın." buyrulmuştur. Öyleyse hepimiz, dualarımızda bu zikre de yer verelim inşaallah...

Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim