Selamın önemi

Selamun aleykum sevgili okuyucularım,
Bu günden itibaren burada farklı konulara dair paylaşımlar yapmaya gayret göstereceğim. Bugünkü paylaşımımızın konusu olarak selamın önemini seçmeye karar verdim. Selam kelimesi Arapça bir kelime olup güzellik, selamet, rahmet gibi anlamlara gelmektedir. İslam kelimesi dahi selam kelimesinden türetilmiştir. Selam kavramı her yönü itibariyle islamin özünü teşkil eder. Selam vermek aramızdaki samimiyeti, birliği kuvvetlendirir. Değerlerimizi diri tutmamıza yardımcı olur. Günlük hayatta yaşadığımız birçok sorun belki de selama verdiğimiz önemin git gide azalıp bu durumun yerini bireysel yalnızlığımızın almasındandır.
• Teknolojiyi evimize ne kadar buyur edersek gerçek manada 'selam' ı aynı oranda uğurladigimizin farkında mıyız ? Sosyal medyada irtibatta olduğumuz kaç insanla gerçek manada, samimi bir şekilde görüşüp konuşuyoruz? Çok az değil mi ?... İslam alemi olarak yaşadığımız bütün sıkıntılar sünnetten uzaklaşmakla başlıyor. "Selamı aranızda yayınız" hadisi şerifine gösterdiğimiz önemin derecesinin ne kadar olduğu sorusunu kendimize yöneltmemiz lazımdır. Bu şekilde bir yaklaşım içerisinde olmak hem bireysel, hem de toplumsal ferahligın kapilarini aralayacaktır. Selamı yaymanız ve mutlu kalmanız duasıyla... Selam ve dua ile...
YAZARIMIZIN YAZILARINI BUNDAN BÖYLE SİTEMİZİN YAZARLAR BÖLÜMÜNDEN OKUYABİLİRSİNİZ..Kaynak: HT

Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim