Peygamberimize Büyü Yapıldı Mı

Peygamberimize Sihir Yapıldığı İddiası Doğru Mudur

SORU: Selamun Aleyküm Hocam.
Benim sorum size çok ilginç gelebilir ama gerçekten çok merak ediyorum.
Peygamber Efendimiz( s.a.v)'e de vakti zamanında büyü yapıldı deniliyor.Bu doğru mudur?

CEVAP: Ve Aleyküm Selam.
Hz. Peygamber (s.a.v)'e bir kadın tarafından sihir yapıldığını, sihir araçlarının bir kuyuya saklandığını, Peygamberimizin(s.a.v),bu sihirden bünyesinde yorgunluk gibi şeyler hissederek etkilendiğini hadis kitapları bahseder. Nitekim Kuran'ı Kerim'deki Felak ve Nas sureleri bu amaçla inmiştir. Peygamber(sav) efendimiz bu sureleri okuyarak rahatlamıştır. Biz de sihir ve büyü gibi şeylere muhatap olanlara çözümü büyücülere gitmekte değil de Allah’ın kitabına bağlanmakta arayın deriz.

 Kaynak: Nihat Hatipoğlu

Editör: Hilmi Tunalı

Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim