GÜNÜN SOHBETİ

GÜNÜN SOHBETİ
"Nasihat"
İkinci bin yılın müceddidi İmâm-ı Rabbânî [kuddise sırruhû] şöyle buyuruyor: “Dostlarıma devamlı öğütlediğim ve ömrümün sonuna kadar da öğütleyeceğim nasihat şudur:
Öncelikle Ehl-i sünnetin akaid kitapları doğrultusunda inancı düzeltmek gerekir. Bunun ardından farz, vâcip, sünnet, mendup, helâl, haram, mekruh ve şüpheli şeklinde sıralanan fıkhî hükümleri öğrenip yapılacakları yapmak ve kaçınılması gerekenlerden de kaçınmak gelir. Bunları yerine getirdikten sonra, kalbi mâsivadan, yani Hak Teâlâ’nın dışındakilerle meşgul olmaktan kurtarmak gerekir.”
"Korku ve Sevgi"
“Allah korkusu, manevi kalp hastalıklarının tümünü siler, tedavi eder. Allah sevgisi ise kalp hastalıklarını giderdiği gibi (gizli) inkârı silip atar.” Gavs-ı Hizânî Seyyid Sıbgatullah Arvâsî [kuddise sırruhû]

Yorum Gönder

Selamün Aleyküm [Selâmet Cevap],

Blogumuzda yayınladığımız dini içerikler hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemlidir. Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı okuyup yanıtlamaya çalışacağız. Ancak, lütfen saygılı bir dil kullanmaya özen gösterin. Yorumlarda, herhangi bir dinî, siyasi veya etnik ayrımcılık yapılmasına izin verilmeyecektir.

Sitemizdeki diğer dini içerikler hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin ve katkılarınız için teşekkürler.

Allah'a emanet olun,

[Selâmet Cevap]

Dua ederiz dua bekleriz
Selam ile dua

Daha yeni Daha eski

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir

Anında haberdar olmak için selamet cevap mobil uygulamasını indir
İndirdin mi cansın güzel kardeşim